Pokój 2 osobowy - Douro

 • Douro
 • Douro
 • Douro
 • Douro
 • Douro
 • Douro
 • Douro
 • Douro

Kiedy jest mowa o portugalskim winiarstwie na myśl przychodzi tylko jeden trunek. Wino arystokracji całego świata, synonim dobrego smaku, bogatego bukietu, ale także zasobnego portfela tych, którzy je kupują. Mowa oczywiście o Porto.
Porto czyli… Douro.

Nazwa tego wzmacnianego czerwonego wina nie wzięła się od miejsca jego pochodzenia. Oporto (lub po prostu Porto) to niewielkie miasto portowe położone u wybrzeży Portugalii, skąd eksportowano większość tego wspaniałego trunku. Faktyczną ojczyzną Porto jest region Douro położony 100 km w głąb lądu. To właśnie w tych malowniczych wsiach i miasteczkach rośnie większość winorośli, z których powstaje znane na całym świecie portugalskie wino. Zbocza gór o wysokości ok. 1000 metrów, od podnóży aż po szczyty, pokryte są winnicami . Na niegościnnie wysokich stokach wyższej części doliny widoki bogatych winnic należą do najpiękniejszych. Każdy kto zobaczy to cudo będzie chciał tam jeszcze wrócić. Obecnie winorośl uprawia 40 tysięcy plantatorów. Powierzchnia zajmuje ok. 26 milionów hektarów, co stanowi 10% powierzchni wszystkich upraw winorośli w Portugalii. Tradycja produkcji
wina w regionie Douro liczy sobie blisko 2000 lat.

Douro posiada najwyższą kategorię jakości DOC (Denominação de Origem Controlada).
Swoją jakość Porto zawdzięcza wielu czynnikom. Jednym z nich są bardzo restrykcyjne przepisy określające sposób produkcji i zasady, jakie panują w całym regionie Douro. Ten region winiarski jako pierwszy na świecie zaczął prowadzić tak skrupulatną dokumentację i klasyfikację własnego rolnictwa, szczególnie w odniesieniu do wina. Służyło temu, m. in. powołane w 1756 roku Generalne Stowarzyszenie Hodowców Winorośli Górnego Porto.  W tym samym roku dokonano też skrupulatnego podziału i pomiaru regionu Douro. Ponadto zabroniono wtedy mieszania tańszych win z droższymi, celem poprawy jakości produktów. Wytyczono także zasady powiększania regionu, który rozszerzał się bardzo powoli, pomimo dużego wzrostu popytu na Porto na światowych rynkach. Wina znad delty rzeki o tej samej nazwie mają to, czego nie mają wina czerwone z Nowego Świata: kwasowości, świeżości, głębi.

Fiolet w pokoju nawiązuje do charakterystycznej barwy winogron. Niewątpliwe epicentrum wygód pokoju to jego łazienka, której gotyckie sklepienie, rozmiar oraz wystrój wnętrza przypomina pielesze świątyni. Skierowany jest on ku północnemu-zachodowi, dzięki czemu nasłoneczniany jest on od rana do wieczora. Jest to pokój dwuosobowy typu Superior, zlokalizowany na drugim piętrze z widokiem na  ogród oraz zabytkową dzielnicę Wrocławia.

Wyposażenie pokoju

 • 200/200 Mbit/s
 • sejf
 • mini bar
 • telewizor LCD
 • ręczniki
 • suszarka

Rezerwacja Online

Aktualne pakiety

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – WE DWOJE

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – WE DWOJEod 630 PLN/noc

Zobacz ofertę
PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – DLA NIEJ

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – DLA NIEJod 830 PLN/noc

Zobacz ofertę

Luksusowy designerski hotel blisko hali stulecia i zoo we Wrocławiu

GRAPE HOTEL&RESTAURANT
ul. Parkowa 8
51-616 Wrocław

tel.: 71 / 73 60 400
e-mail: biuro@grapehotel.pl

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007 - 2013.

Zadzwoń
Restauracja
Rezerwuj
Menu