Pokój 1 osobowy - Napa

  • Napa
  • Napa
  • Napa
  • Napa
  • Napa
  • Napa

W języku Indian Wappo, którzy od stuleci zamieszkiwali tereny obecnej Napa Valley, słowo NAPA oznacza Ziemię Obfitości. Napa Valley to tylko 4% winiarskiej produkcji Kalifornii, a winnice stanowią niespełna 5% wszystkich amerykańskich upraw, jednak ta niewielka dolina stała się winiarskim emblematem Stanów Zjednoczonych, rozpoznawalnym na całym świecie. Zróżnicowane warunki glebowe i klimatyczne powodują, że różnorodność powstających tu win jest ogromna, niespotykana w innych regionach winiarskich na świecie.

W Napa Valley uprawia się sporo odmian, lecz najlepiej skupić się na trzech. Zinfandel, odmiana czysto kalifornijska, dla europejskiego podniebienia najtrudniejsza. Daje wina z bardzo wysoką zawartością alkoholu, choć wytrawne, to z wyraźną nutą słodyczy. Chardonnay nas nie zadziwi, bo jest podobne do większości chardonnay świata: wina są tłuste, krągłe, bardzo atrakcyjne, choć nie zawsze głębokie. Kto lubi ten styl, znajdzie tu wiele dużej klasy win. Najciekawsze będą jednak wina z cabernet sauvignon. To tutejszy król, dla wielu koneserów cabernety z Napa należą do najwybitniejszych win świata.

Wystrój pokoju zainspirowany został gorącymi pomarańczami, które skądinąd są również chlubą Kalifornii, ich kolor w pokoju przywołuje żar Zachodniego Wybrzeża. Odcienie dachu Kalifornii – skalistych szczytów Sierra Nevada dopełniają pełnego wachlarzu kolorów, w łazience zaś przywołujemy orzeźwiający chłód Pacyfiku okalającego piaszczyste rubieże Złotego Stanu Ameryki Północnej. Pokój skierowany jest ku wschodowi skąd codziennie rano nasłoneczniany jest wschodzącym słońcem. Jest to pokój jednoosobowy typu Superior, zlokalizowany na pierwszym piętrze. Jako jeden z czterech pokoi posiada balkon, na którym można zaczerpnąć świeżego powietrza oraz podziwiać zieleń i spokój naszej zabytkowej dzielnicy Wrocławia.

 

  • 200/200 Mbit/s
  • mini bar

Rezerwacja Online

Aktualne pakiety

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – WE DWOJE

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – WE DWOJEod 630 PLN/noc

Zobacz ofertę
PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – DLA NIEJ

PAKIET JEDNODNIOWE ODPRĘŻENIE – DLA NIEJod 830 PLN/noc

Zobacz ofertę

Luksusowy designerski hotel blisko hali stulecia i zoo we Wrocławiu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską