Pokój 1 osobowy - Sicilia

  • Sicilia
  • Sicilia
  • Sicilia
  • Sicilia
  • Sicilia
  • Sicilia

Sicilia to duma i chluba Włoch! Ziemia, która stała się ojcowizną nie tylko Ala Pacino, Franka Sinatry, Martina Scorsese czy Mario Puzo, ale również wydała vino di tutti vini, czyli sycylijskie wina z miasta Marsala.

Największa włoska wyspa położona na Morzu Śródziemnym ma niezwykle bogatą historię, będąc skrzyżowaniem wielu kultur i cywilizacji, które wywarły znaczący wpływ na produkcję wina w tym regionie. Odkrycia archeologiczne potwierdzają, iż Sycylia była jednym z pierwszych regionów włoskich, który poznał kulturę uprawiania winogron i produkcji wina. Fenicjanie, Grecy, a następnie Rzymianie kultywowali uprawę winorośli na terenach Sycylii . Śródziemnomorski, suchy i ciepły klimat od zawsze sprzyjał uprawom. Przez wiele lat produkowano tam wino prawie wyłącznie dla własnych potrzeb, ale ostatnie 10 lat to dla Sycylii okres wielkich przemian i wzrostu produkcji wina. Z jednej strony na wyspę dotarły nowe międzynarodowe szczepy, z drugiej pojawili się nowi prężni producenci pochodzący z północnej części Włoch. Przede wszystkim jednak niezwykle wzrosła jakość sycylijskich win. Różnorodność szczepów jest zdumiewająca.

Kolor pokoju to smagany śródziemnomorskim wiatrem sztandar Włoch z tu i owdzie pojawiającymi się akcentami błękitu sycylijskiego nieba i pomarańczy słońca kładącego się do snu w porcie w Palermo. Skierowany jest on ku północnemu-wschodowi skąd światło słoneczne wpada do pokoju od rana wieczora. Jest to pokój jednoosobowy typu Prestige, zlokalizowany na drugim piętrze z widokiem na zabytkową dzielnicę Wrocławia.

Oferujemy absolutnie unikatowy  i bezpłatny Serwis Dobrego Snu !

  • 200/200 Mbit/s
  • mini bar

Rezerwacja Online

Aktualne pakiety

PAKIET – ROMANTYCZNE ODPRĘŻENIE DLA DWOJGA

PAKIET – ROMANTYCZNE ODPRĘŻENIE DLA DWOJGA

od PLN/noc

Zobacz ofertę
PAKIET – NASTROJOWE CHWILE DLA DWOJGA

PAKIET – NASTROJOWE CHWILE DLA DWOJGA

od PLN/noc

Zobacz ofertę
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską